चितामा राखेका युवकले आँखा खोलेपछि….

काठमाडौ । सन्सारमा अनौठा घटनाहरु भै रहन्छन् । भारतमा यस्तै एक अनौठो घटना भएको छ । बिहारको राजधानी पटनामा त्यस दिन एउटा अनौंठो घटना घटेको थियो जुन दिन अधिकांश महिलाले आफ्ना बच्चाहरूको दीर्घ आयुका लागि जितिया पर्वको उपवास गरीरहेका थिए त्यसै समय एक १७ बर्षे युवकको अन्तिम संस्कारको तयारी भए रहेको थियो ।

अचानक ती युवकले आँखा खोलपछि सबै अचम्ममा परे । आजतकको अनलाई संस्करणमा छापिएको समाचारमा पटनाको कँकरबाग क्षेत्रमा बस्ने १७ वर्षीय सौरभ दुर्घटना भएपछि निजी अस्पतालमा भर्ना भएको उल्लेख छ । तीन दिनसम्म उपचार पछि अस्पतालले उक्त युवको निधन भएको बतायो ।

ती युवकको परिवारले उनीको छोरालाई मृ त ठान्यो र उनको शरीरलाई घरमा ल्याए र अन्त्येष्टिको तयारी गर्न थाले। सौरभकी आमा उनलाई समातेर बेसरी गर्जन गरी र रोइन् । परिवारले अन्तिम संस्कारको सबै तयारी पछि, उसलाई चितामा सु ता इयो । यसै समय ती युवकले आफ्नो औंलाहरु चलाउन थाले र सास पनि फेर्न थाले र आँखा उघारे ।

जब बे हो स सौरभले केही सेकेन्डको लागि उसको आँखा खोल्यो, जसले उनको परिवारका सदस्यहरूको आशा जगायो र उनी आफ्नो प्रियजनको साथ पीएमसीएच अस्पतालमा पुगे । हाल उक्त युवकको अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ। यद्यपि उनको अवस्था गम्भीर रहेको छ।

उही समयमा, पीएमसीएचमा आपतकालिन प्रभारी डा। अभिजीतले भने कि उनले सौरभको घटना थाहा पाएर अचम्म परे । उनले भने कि जब उनलाई यस अस्पतालमा ल्याइएको थियो, उनी सास फेर्दै थिए । पीएमसीएचका आपतकालीन इन्चार्जले भने कि उनको अवस्था गम्भीर छ तर डाक्टरहरूको टोलीले उनलाई जोगाउन भरमग्दुर प्रयास गरिरहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस