ग्वालियरको ऐतिहासिक किल्लामा भेटिएको खजाना, यो मस्जिद ढल्दा यस्तो पत्ता लाग्यो परे सबै चकित

ग्वालियरको ऐतिहासिक फोर्टमा उत्खननको क्रममा खजाना फेला परेको खबर छ। प्राप्त जानकारीका अनुसार treasure 66 चाँदीका सिक्का यस खजानामा फेला परेका छन्। उत्खननको क्रममा यो खजानो भेट्टाउँदा कर्मचारीहरू छक्क परे। स्टाफले भने कि यस किलामा त्यहाँ धेरै धन-सम्पत्तिहरू लुकेका छन्। उत्खननको क्रममा थप भण्डारहरू भेट्टाउने सम्भावना छ।

मस्जिदमा भेटिएको यो खजाना ग्वालियर किलाको फाटक क्षेत्रको नजिक पुरानो मस्जिद हो जसलाई आलमगीर मस्जिद भनिन्छ। मस्जिद भर्खरै ध्वस्त भएको थियो, त्यसको पछि यसको मलबे हटाउनको लागि स्टाफ राखियो। मलबे हटाउने क्रममा, एक कर्मचारीले फाल्चोको भुँइमा हिर्काए र उसले फलामको हिर्काइको आवाज सुनें।

त्यहाँ एउटा फलामको बाकस थियो, जब कोषको कामदारले खनेर जमिनलाई हेरे, त्यहाँ उसले एउटा फलामको बक्स भेट्टायो। यो बाकस खोल्दा यसको भित्रबाट चाँदीका सिक्का भेटिए। कर्मचारीहरूले तुरुन्तै पुरातन विभागलाई सूचित गरे। पुरातात्विक विभागले यी सिक्काहरूको परीक्षण गर्‍यो र भने कि यी १ 18 औं र १ th औं शताब्दीका सिक्का हुन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस