स्वास्थ्य विज्ञानलाई चुनौती : ९४ वर्षमा ५० बर्ष पार गरेकी श्रीमतीबाट पुत्रलाभ

काठमाडौं । विश्वमा यस्ता केही घटनाहरु हुन्छन्, जुन हामीले सजिलै विश्वास गर्न सक्दैँनौ । यो बीचमा विश्व चकित पर्ने अर्को खबर आएको छ । यहाँ एक वृद्ध ९४ वर्षको उमेरमा पिता बनेका छन् । नानजेनेरियन र उनकी साथी शकुन्तला, जो उमेरले ५० वर्ष पार गरेकी छिन् । उनीहरुको नयाँ छोरा विक्रमजीतमा ध्यान लगाउनका लागि तीन पटकको खाना छोडेका छन् ।

उनी भन्छन, ‘म स्वस्थ छु, म मेरी श्रीमतीसँग यौन आनन्द लिन्छु । मलाई लाग्छ कि श्रीमान् र श्रीमतीले नियमित रूपमा यौन सम्बन्ध राख्नु अत्यन्तै महत्त्वपूर्ण छ ।’ यी वृद्ध उत्तर भारतका हरियाणाका हुन् । श्री राघव, जसले ९०औं दशकसम्म कुमारको रूपमा बिताए, उनले द सनलाई भने । उनले भने, ‘जब उनी भन्छिन् कि उनी रातभरी जाग्न सक्छिन्, तर मैले मेरो बच्चाको लागि मेरा धेरै आवश्यकताहरू अहिलेको लागि स्थगित गरेको छु ।’

उनको पार्टनरले भने कि उनलाई लाग्दैन कि उनको लोग्ने बुढो भैरहेको छ । उनले भनिरहेकी थिईन, ‘उहाँ कुनै २५ वर्षीय युवकले जस्तै माया गर्न सक्नुहुन्छ् । अझ राम्रो किनकि उहाँ रातभरी गर्न सक्नुहुन्छ् । अनि उहाँ एक अद्भुत बुबा हुनुहुन्छ ।’ उनीहरूले यो कुरा पनि खुलासा गरे कि एक पटक फेरि उनीहरू दोस्रो बच्चाको लागि प्रयास गर्न चाहन्छन् । श्री राघव जो विगतमा दिनमा एक कुश्तीबाज थिए र अझै पनि दिनको ९ घण्टा खेत खनेर काम गरिरहेका हुन्छन् ।

उनी आश्वस्त छन् कि उनले आफ्ना बच्चाहरुलाई हुर्काएको देख्नेछन् । पत्रकारहरुलाई चुनौती दिदै उनले आउँदो १० बर्षमा फेरि भेट्ने बताए । उनले भारतीय कृषक नानुराम जोगीबाट विश्वको सबैभन्दा जेठो बुबाको विश्व रेकर्ड आफ्नो नाममा गरेका छन् । जसकी श्रीमतीले २००७ मा ९० वर्षको उमेरमा उनका २१ औं बच्चालाई जन्म दिएकी थिइन् । ब्रिटेनमा, जेठो बुबा–७९ बर्षे रेमंड कलवर्ट हुन्, जसको २५ बर्षे साथीले गत वर्ष बच्चालाई जन्म दिएकी थिइन् । यी सब रेकर्ड राघवले तोडेका छन र अझ अर्को सन्तानका लागि पनि उनीहरु सोच्दैछन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस