यदि तपाईं मिर्गौला राम्रो राख्न चाहानुहुन्छ भने यी गल्तीहरू गर्न नबिर्सनुहोस्

मृगौला शरीरको एक महत्त्वपूर्ण अंग हो, जसले शरीरको सबै अंगहरूको सहज सञ्चालनमा महत्त्वपूर्ण भूमिका खेल्छ। परमेश्वरले सबै मानिसलाई दुई गुर्दा दिनुभएको छ, एउटा खराब भयो भने पनि, एउटा मान्छेले एउटा मिर्गौलाले जीवन बिताउन सक्छ।

मृगौलाले शरीरबाट सबै प्रकारको फोहोर हटाउँन कार्य गर्दछ, ताकि शरीरको कुनै पनि भागमा हानी वा खतरा नहोस्। यदि मिर्गौलामा कुनै पनि प्रकारको खराबी छ भने, मानिसहरूले धेरै प्रकारका समस्याहरूको सामना गर्छन्। मिर्गौला विफलताको थुप्रै कारणहरू हुन सक्छन्।

हामी तपाईंलाई यी कारणहरूको बारेमा बताउँदैछौं-

पेशाब रोक्न अल्छी
हुनु हुँदैन।

यूरिन आउँदा रोक्न ठीक हुँदैन। धेरै मानिसहरूलाई मूत्र बन्द गर्ने बानीले बाध्य पार्छ, जसले किडनीमा प्रेशर बढाउँदछ, जसले किड्नीलाई सिधै बिगार्न सक्छ। यूरिनरी मूत्राशय शरीरको एक सानो सानो गोल भाग हो। जसको भित्ता यति लचिलो छ कि यो फोहोरमा फैलिन्छ।

अधिक नुन सेवन

विज्ञहरुका अनुसार तपाईको खानामा नुन बढाउने बानीका कारण मृगौला असफल हुने सम्भावना हुन्छ। किनकि धेरै धेरै नुन खाएर किड्नीको फिल्टरेशन राम्रोसँग हुँदैन। तसर्थ, खानामा नुन घटाउनु हुँदैन र खाँदा नुन कहिले पनि थप्न हुँदैन।

कम पानी पिउने बानी –

कम पानी पिउने बानीले किडनी संक्रमणको जोखिमलाई बढाउँछ। यस्तो अवस्थामा किडनीको ढु stones्गाको डर छ। यदि मृगौलामा ढु stone्गा छ भने यो शरीरलाई अझ विनाशकारी हुन सक्छ। मिर्गौलालाई स्वस्थ राख्नको लागि एकले दैनिक दुई लिटर देखि लिटर पानी पिउनु पर्छ।

धूम्रपान गर्ने बानी

धेरै जो धूम्रपान गर्छन् मानिसहरुलाई पनि किडनी फेल हुन सक्छ। वास्तवमा धूम्रपानले सबै भन्दा मानिसका फोक्सोलाई असर गर्छ। वास्तवमा, धूम्रपान गर्दा, एक प्रकारको लाभा बिस्तारै फोक्सोमा जम्मा हुन्छ जसले क्यान्सरको जोखिम मात्र बढाउँदछ, तर मिर्गौलामा विफलताको डर पनि। यस्तो अवस्थामा, यदि तपाईं आफ्नो मिर्गौला सधैं फिट रहन चाहनुहुन्छ भने, त्यसपछि धुम्रपान सदाका लागि त्याग्नुपर्छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस