बाउको मात्र हैन बाजेको बिबाह देखियो : अवध नारायणले ३५ बर्ष कान्छिसँग धुमधाम बिबाह गरे !

काठमाडौं । मान्छेहरु कहिलेकाँही रिसाएर कसैलाई चेतावनी दिदा ‘पख तँलाई तेरो बाको विहे देखाउँछु’ भन्ने गर्छन । तर आज हामी यस्तो घटनाका बारेमा जानकारी गराउँन जाँदैछौं, जहाँ एक नातिले आफ्नै हजुरबुवाको विहे देख्ने मौका पाएका छन् ।

भनिन्छ प्रेम गर्नका लागि कुनै उमेर हुँदैन । प्रेममा उमेरको कस्तो प्रभाव पर्दछ भनेर भन्न सकिदैन । यस्तै कुरा भारतको उत्तर प्रदेशको प्रतापगढ़ जिल्लाको रानीगन्जको पठटिया गाउँमा पनि देखिएको छ । यस गाउँका अवध नारायण यादवको ७५ वर्षको उमेरमा बिहे भएको छ । ७५ वर्षीया अवध नारायणले सुवानसा गाउँकी ४५ वर्षीया रामरतीसँग विवाह गरेका हुन् । यो विवाह उक्त क्षेत्रमा चर्चाको विषय भएको छ ।

जानकारीका अनुसार ती दुई बीच धेरै वर्षदेखि प्रेम सम्बन्ध रहेको थियो । यस कारणले, अवध नारायणको रामरतीको घरमा आउने कुरा थाहा थियो । जब छोरा र परिवारलाई यो थाहा भयो, उनले अवध नारायणसँग विवाह गर्ने कुरा गरे ।

अवध नारायणले पनि ती महिलासँग विवाह गर्ने इच्छा व्यक्त गरे । यस पछि, परिवारले अवध नारायणको विवाहको तयारी गर्न थाले । दुबैले अक्टुबर २ (सोमबार) मा धूमधामसँग विवाह गरेका हुन् । यस विवाहमा अवध नारायणका छोरा, नाति, नाति र आफन्त जन्ती भएर गएका थिए ।

प्रतापगढमा गाउँलेहरू दुलहीलाई हेर्न खोजिरहेका थिए । जो कोही यस विवाहको बारेमा सुने उनीहरु निम्तो बिना उसको घर पुगेका थिए । यो मात्र होईन, यस विवाहको लागि आमन्त्रित कार्ड पनि छापिएको थियो ।

यद्यपि आफन्त र नजिकका आफन्तहरूलाई यस विवाहमा आमन्त्रित गरिएको थियो । अवध नारायण बाजागाजाको साथ र जुलुसमा पुगेका थिए । नास्ता र खानाको लागि राम्रो व्यवस्था पनि गरिएको थियो । वैदिक मन्त्रको साथ अवध नारायण र रामरतिले अग्निको अगाडि सात जुनी सँगै हुने वाचा गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस