यसकारण आमाले भारतीलार्इ जन्माउन चाहन्थिनन्, तर आज उही भारती बनिन् भारतकी हाँस्य रानी

एजेन्सी । भारतीय हाँस्य कलाकार भारती सिंहको जीवन संघर्ष सुन्दा जो कोहीको पनि आखाँ रसाउँछ । भारती जन्मनु अघि नै उनले आफ्नो जीवन संघर्ष आमाकै पेटमा छँदादेखि नै गर्नु परेको कुरा जब सुनाईन् तब उनका कुरा सुन्ने त भावुक भए भए साथै उनि पनि ।

भारतीको बुवा भारती दुई वर्षको हुँदा बितेका थिए । त्यसपछि उनलाई आमाले नै हुर्काएकी थिईन् । उनकी आमा कम्बल कारखानामा काम गर्थिन् । त्याहाँको काम सकेर भारतीकी आमाले दोपट्टा बनाउने ठाउँमा काम गर्थिन् । त्यो समयमा भारतीकी आमालाई पैसाको खाँचो थियो । त्यसैले उनले जसरी भएपनि पैसा कमाउनकोलागी खटेर काम गर्ने गर्थिन् । आमाले आफुहरुलाई हुर्काउनकोलागी गरेको त्यो संघर्षलाई स्मरण गर्दै भारतीले भनिन्,‘हामी हरेक उत्सवमा रुन्थेउँ । किनभने हामीसँग पैसा हुँदैनथ्यो । अभावकै कारणले गर्दा म मेरो उमेर भन्दा अघि हुर्किसकेका थिएँ ।’

भारतीले आफ्नो उडानको कथा सुनाउँदा उनी अमृतसरको कलेजको दिनलाई सम्झिन चाहान्छिन् । त्यो समयमा भारतीलाई अहिलेका एक प्रसिद्ध कमेडियन कपिल शर्मा चिन्दथे । कपिलले नै भारतीलाई आज यो ठाउँमा ल्याउनमा सहयोग गरेका हुन् । भारती र कपिलको सम्बन्ध दाजु बहीनिको जस्तो छ । भारती सिंह पक्राउ परेपछि प्रयोगकर्ताहरूले कपिल शर्मालाई ट्वीटरमा ट्रोल गरेका छन् ।

भारती सिंह हास्य कलाकारका साथै शु’टर र धनुर्धारी पनि हुन् । तर भारती कलाकारीताको क्षेत्रमा लागीन् । उनले रियलिटी शो ुद ग्रेट इंडियन लाफ्टर चैलेन्जु बाट डेब्यू गरेकी थिईन् । भारती शोका लागि दोस्रो रनर अप भएकी थिइन् । त्यसपछि उनले ुकमेडी सर्कस(३ का ताडकाु मा भाग लिईन् । यस पछि, उनी प्रायः सबै कमेडी कार्यक्रमहरूमा देखा पर्न थालिन् र उनलाई धेरैले रुचाउन थाले । त्यसपछि उनी ुकमेडी सर्कस महासंग्रामु, ुहास्य सर्कस सुपर स्टारु, ुहास्य सर्कस का जादूु, ुहास्य सर्कस के तानसेनु, ुहास्य सर्कस का नया दौरु, ुकहानी कॉमेडी सर्कस कीु र ुहास्य सर्कस केु खेलीन् । यस बाहेक उनी ुनच बलिएु, ुझलक दिखला जा सीजन(५ु र ुबिग बॉसु मा पनि देखा देखा परिसकेकी छन् ।

भारती सिंहले ुइंडियाज गट टैलेन्टु र ुइंडियाज बेस्ट डान्सरु जस्ता कार्यक्रमहरू पनि आयोजना गरे र हास्य दंगल कार्यक्रममा न्यायाधीशको भूमिकामा पनि देखा परेकी छन् । उनी खतरों के खिलाडी पनि शोको धेरै मौसममा पाहुनाको रूपमा देखा परिन् । उनी बेला बेलामा कपिल शर्मा शोमा पनि उपस्थित हुने गर्छिन् । यसमा उनी एक बालिकाको भूमिकामा छिन् ।

भारती सिंहले पुरुष प्रधान स्ट्यान्ड कमेडीको क्षेत्रमा एक छुट्टै र सफल पहिचान बनाईन् । उनले केही हिन्दी र पंजाबी फिल्महरूमा पनि काम गरिसकेकी छन् । उनले हिन्दी फिल्महरू खिलाडी ७८ ७८८ र सनम रे जस्ता फिल्ममा अभिनय गरेकी छन् ।

भारती सिंह सोशल मिडियामा धेरै सक्रिय हुन रुचाउँछिन् । उनको राम्रो फ्यान फलोईङ्ग पनि छन् । उनका फेसबुकमा १६ लाख भन्दा बढी फलोअर्स छन्, जबकि ३६ लाख भन्दा बढी व्यक्तिले इन्स्टाग्राममा उनलाई पछ्याउँछन् । यद्यपि उनी अहिले ट्विटरमा धेरै सक्रिय देखिदिनन्, तर त्यहाँ २ देखि ८ लाख फलोअर्स पनि छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस