कहिल्यै पनि नछुनुहोस् आफ्नै श्रीम तीकापनि यी अंग, नत्र जीन्दगी…

धा र्मिक शा स्त्रअनु सार महि लालाई ल क्ष्मीको रुपमा मान्ने चलन छ । यसैले तपाईकी श्री मती नै घरकी ल क्ष्मी हुन् । मानव सभ्यताको सुरुवाती सृष्टि कर्ता नै महि ला हुन् । स्त्री वर्ग अगाडी थिएन् भने मानव सभ्यता जहाँ थियो त्यहि रहन्थ्यो होला । हि न्दु धर्ममा महि लालाई ठूलो भूमिका दिइएको छ । त्यसकारण महिलाई भगावानका विभिन्न रुप दिएर पू जा गर्ने गरिन्छ । वेद तथा धा र्मिक ग्र न्थहरुमा महि लाका केही अं ग पु रुषले छुन नहुने भन्ने उल्लेख रहेको छ । महि लाहरुको नाभीलाई धर्मशास्त्रमा पवित्र मानिएको छ ।

पुरु षहरुले महि लाको नाभी कहिल्यै छुन नहुने बताएको छ । नाभी प बित्र भएकोले माता काली वि राजमान भइ बसेको हुँदा पुरु षहरुले नाभी छोएमा काली माता क्रो धित हुने धर्म शा स्त्रमा विश्वास रहेको छ । काली माताको रिसलाई कसैले थेग्न नसक्ने भएकोले यसको परिणाम पनि निकै अनिष्ट हुने र काली मातालाई रिसमा पार्दा जीवन भर दुख कष्ट झेल्नु पर्ने उल्लेख छ । आफ्नो श्रीमती होस् वा प्रेमीका कसैको पनि नाभी छुन नहुने ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस