संसारकै राम्रो अक्षर लेख्ने व्यक्ति बनिन् नेपाली चेली प्रकृति मल्ल !

गोर्खाली खबर

संसारकै सबैभन्दा राम्रो अक्षर लेख्ने नेपाली चेली प्रकृति मल्ललाई सम्मान स्वरुप एक सेयर गर्न नभुल्नु होला । नौ वर्षमै प्रकृति मल्ल कक्षा ५ मा पढ्थिन्, त्यही कक्षामा छँदा मल्लको हातमा एउटा कापी पर्यो ! आफू पढ्ने विद्यालयकै माथिल्लो कक्षामा पढ्ने दाजु, अभिषेक लोप्चनको ।

कक्षाका अरु विद्यार्थीको तुलनामा छोरीको पनि हस्तलेखन अब्बल भएकोले बुवा प्रल्हादकुमारले लोप्चनको कापी प्रकृतिलाई देखाउनकै लागि घरमा ल्याएका थिए ।‘कापी हातमा पर्ने बित्तिक्कै म त एकछिन केही बोल्नै सकिन ।’ तीन वर्षअघिको त्यो क्षण सम्झँदै १२ वर्षीया मल्लले भनिन्।

मैले कापी ओल्टाइपल्टाइ गरेँ, यस्तो अनविलिएवल (अविश्सनीय) अक्षर पनि लेख्न सकिने रहेछ भन्ने लाग्यो ।’ त्यही ‘अनविलियवल’ अक्षर देखेर निक्कै उत्साहित भइन् उनी । ‘त्यही बेलादेखि म पनि ‘अनविलिएवल’ अक्षर लेख्छु भनेर लागेँ’, उनले त्यो बेला मनभित्रैबाट गरेको प्रतिवद्धता फुकाइन् ।

यो पनिपढ़नु होस:हर कोहीको चाहना हुन्छ आफ्नो भाग्यले सबै काममा साथ देओस्। सधै सबै कुरा राम्रो होओस्। तर कुनै समय सोचे जस्तो हुँदैन्। जसको भाग्य सधै उसको साथ हुने गर्दछन्, त्यो मानिसले सधै निकै मेहनत गर्दछ।

तर मेहनतपछि पनि तपाईको भाग्यले तपाईलाई साथ दिएको छैन् भने आज हामी केही यस्ता उपायका बारेमा जानकारी दिदैछौँ, जसको प्रयोगबाट तपाईको भाग्य चम्किने गर्दछ। एउटा सानो चीजले तपाईको भाग्यनै परिवर्तन गरिदिन सक्छ, त्यो कुरा जो कोहीलाई थाहा नहुन सक्छ।

आज हामी कुरा गरिरहेका छौँ लसुनको, जुन शुभ कार्यमा खान वर्जित गरिएको छ, तर यसले तपाईलाई कयौँ लाभ दिने गर्दछ। आज हामी तपाईलाई शुभ कार्यमा वर्जित गरिएको यसै लसुनको प्रयोगबाट कसरी भाग्य चम्काउने भन्ने बारे जानकारी दिदैछौँ।

१) लसुनलाई पकेटमा राख्नु निकै शुभ मानिने गरिन्छ। त्यसैले कयौँ मानिस सौभाग्यका लागि लसुनलाई आफ्नो खल्तीमा राख्ने गर्दछन्।२) लसुनलाई सुत्नुअघि सिरानी मूनी र कतै जाँदा पकेटमा राख्दा आसपासको सकारात्मक उर्जा संचार हुने गर्दछ। लसुनले नकारात्मक उर्जा नष्ट गर्ने गर्दछ।

३) कुनै व्यक्ति लसुनको प्रयोग धूपदान र भाडा सफा गर्नका लागि प्रयोग गर्ने गर्दछन्। किनकी यसबाट नकारात्मक शक्ति हटोस्।४) सुत्नुअघि आफ्नो सिरानी मूनी लसुन राखेर सुत्नुहोस्। यसले तपाईलाई राम्रो निद्रा र नराम्रो सपना हटाउन सहयोग गर्दछ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस