…उपचार गर्ने पैसा छैन’ भनेर प्रहरीलाई खबर गरेको केहि समयपछी प्रहरी घर पुग्दा दम्पतिकै भेटियो शव

पछिल्लो समय महामारीमा संक्रमितलाई कालो ढुसी हुने गरेको समाचारहरु आएका छन् । धेरै त यसमा ड र र अफवाह पनि जोडिएका छन् । भारतमा एक जोडिले कालो ढुसी लाग्ने ड रले सन्सार छोडेका छन् । उनीहरुले घटना गर्नु अघि प्रहरीलाई फोन गरेर यसबारे जानकारी दिएका थिए । तर प्रहरी पुग्नु अघि नै उनीहरुले देह त्याग गरिसकेका थिए ।

घटना कर्नाटकको हो । दम्पति श्रीमान् श्रीमती दुबैलाई को रोना सं क्र म ण भयो । आफ्नो नोटमा पतिले लेखेका छन् कि मेरी श्रीमती मधुमेह रोगी हुन्, समाचार च्यानलहरुले देखाए कि मधुमेह रोगीहरु कालो ढुसी बाट संक्रमित हुनेछन् र उनीहरुको आँखा गुमाउनेछन् ।

नोटमा पतिले भनेका छन् कि हामीले अनुमान गरेका छौं कि यो धेरै खर्च हुनेछ र यसैले हामी सन्सार छोडेर गईरहेका छौं । मृत्यु हुनेमा रमेश (४०) र गुना सुवर्ण (३५) रहेका छन् । दुबै मंगलौर मा एक अपार्टमेन्ट मा बस्दै थि ए। रमेशकी पत्नी गुना सुवर्ण मधुमेह रोगी थिइन् ।

पछिल्लो एक हप्तामा दुबै जना कोभिडको लक्षण देखिएका थिए । त्यस्तो गर्नुअघि पति र पत्नीले शहर प्रहरी आयुक्त एन शशी कुमारलाई अडियो सन्देश पठाएका थिए। यो अडियो सन्देश मा, दम्पतीले भने कि उनीहरु कालो ढुसीबाट डराएका छन्, त्यसैले उनीहरु आफ्नो जीवन समाप्त गर्ने निर्णय गरेका छन् ।

यस पछि, पुलिस कमिश्नरले उनलाई कुनै हतारमा कदम नलगाउन अनुरोध गरे । उनले मिडिया समूहहरु को माध्यम बाट दम्पती लाई खोज्न र उनीहरुको जीवन बचाउन मद्दत गर्न अनुरोध गरे । यसैबीच, पुलिस अपार्टमेन्ट पुग्यो र दुबैले सन्सार छोडिसकेको थाहा पाए।

नोटमा भनिएको छ कि गुनाका केहि स्वास्थ्य समस्याहरु छन् जसको कारणले कहिल्यै बच्चा हुन सक्दैनन् । यसैले उनीहरु संग मानिसहरु त्यति घुलमिल हुँदैनथिए । नोटमा लेखिएको छ, मेरो श्रीमान् र मैले निर्णय गरेका छौं, हामी शरण पम्पवेल र सत्यजीत सुरथकाल लाई हाम्रो अन्तिम संस्कार हिन्दु रीतिरिवाज अनुसार गर्न अनुरोध गर्दछौं, हामीले यसको लागी १ लाख रुपैयाँ राखेका छौं ।

नोटमा थप पढिएको छ, घरेलु सामानहरु गरीबहरु मा बाँडिनु पर्छ र यो हाम्रो आमा बुबा को लागी कुनै उपयोग को छैन, हामी हाम्रो घर को मालिकहरु संग माफी माग्छौं । यस मामला मा, स्वास्थ्य मन्त्री सुधाकरले भने कि मंगलुरु मा एक दम्पती कोविड परीक्षण पछि डरले सन्सार छोडे, यो दुर्भाग्यपूर्ण हो कि यो भएको छ, कर्नाटक मा २८ लाख मानिस कोविड बाट निको भएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस