चीनले आफ्नो अन्तरिक्ष स्टेशनको लागि पहिलो प्रयोगशाला मोड्युल सुरु गर्‍यो

बेइजिङ [चीन], जुलाई २४ (एएनआई): चीनले आफ्नो अन्तरिक्ष स्टेशनको पहिलो प्रयोगशाला मोड्युल वेन्टियन प्रक्षेपण गरेको स्थानीय सञ्चारमाध्यमले आइतबार जानकारी दिएका छन्।सिन्ह्वा समाचार एजेन्सीले नयाँ मोड्युलले कोर मोड्युलको ब्याकअप र शक्तिशाली वैज्ञानिक प्रयोग प्लेटफर्मको रूपमा काम गर्नेछ भनेर रिपोर्ट गरेको छ ।
Wentian मोड्युल 17.9 मिटर लामो छ, यसको अधिकतम व्यास 4.2 मिटर छ, र 23 टन को टेक अफ मास छ।

लङ मार्च-५बी वाई३ वाहक रकेट, वेन्टियन बोकेको, दक्षिणी टापु प्रान्त हेनानको तटमा रहेको वेनचाङ अन्तरिक्ष यान प्रक्षेपण स्थलबाट दिउँसो २:२२ बजे (बेइजिङ समय) मा प्रक्षेपण भएको चीनको मानव अन्तरिक्ष एजेन्सी (सीएमएसए) ले जनाएको छ।लगभग 495 सेकेन्ड पछि, वेन्टियन रकेटबाट अलग भयो र योजनाबद्ध कक्षमा प्रवेश गर्यो। प्रक्षेपण पूर्ण सफल भएको छ, CMSA ले घोषणा गर्‍यो।देशको मानव अन्तरिक्ष कार्यक्रम स्वीकृत र प्रारम्भ भएपछि यो 24 औं उडान मिसन हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस