लद्दाखमा चिनियाँ अतिक्रमणको सामना गर्न भारतीय सेनाले नयाँ लडाकु वाहनहरू उतारेको छ

भारतीय सेनासँग लद्दाखमा नयाँ लडाकु गाडीहरू छन् जुन छिटो छ र १६००० फीट भन्दा बढी उचाइमा कठिन भूभागमा काम गर्नको लागि राम्रो गतिशीलता भएका गाडीहरु छन।यी मध्ये एक दर्जन नयाँ मेसिनहरू, जसलाई इन्फन्ट्री प्रोटेक्टेड मोबिलिटी भेइकल भनिन्छ, पूर्वी लद्दाखको उच्च उचाइको पठार क्षेत्रमा व्यापक परीक्षण पछि समावेश गरिएको छ। गाडीमा ३६० डिग्री मेसिन गन लगाइएको छ जुन रिमोट कन्ट्रोल गर्न सकिन्छ र यसमा १२ पूर्ण सशस्त्र सिपाही बोक्ने क्षमता छ जसले भित्रका १० फायरिङ पोर्टबाट गोली चलाउन सक्छ।

सवारीसाधनमा साना हतियारको आक्रबाटबाट बुलेटप्रुफ सुरक्षा हुने संरचना छ । ूयी पाङ्ग्रे सवारीहरू हुन् जसले हाम्रो द्रुत प्रतिक्रिया बलहरूको लागि द्रुत गतिशीलता सुनिश्चित गर्दछ र रातमा पनि प्रयोग गर्न सकिन्छ। व्यापक फिल्ड ट्रायल पछि इन्डक्शन गरिएको हो र गाडीहरू पठार क्षेत्रका लागि पूर्ण रूपमा उपयुक्त छन्, ूएक सेना अधिकारीले भने।

प्रतिक्रिया दिनुहोस