भारतद्वारा ऋणमा डुबेको श्रीलंकालाई थप सहयोग वितरण

कोलम्बो—भारतले ऋणमा डुबेको श्रीलंकालाई लगातार सहयोग गर्दै आएको छ । पछिल्लो समय भारतले कोलम्बोस्थित उच्चायोग,कलमुनाईमा राशन वितरण गरेको छ । र

देशको आर्थिक मेरुदण्ड मानिने पर्यटनलाई कोभिड महामारीबाट प्रभावित गरेपछि टापु राष्ट्र आर्थिक संकटमा डुबेका थियो । विदेशमा प्राप्त हुने रेमिट्यान्समा पनि भारी हस आएको थियो । बढ्दो मुद्रास्फीतिका कारण आयात, विशेष गरी इन्धनको मूल्यमा तीव्र वृद्धि भएपछि संकट थप बल्झिएको थियो ।

यस्तो अवस्थामा भारतले ऋणमा डुबेको देशलाई सहयोगको प्रस्ताव गरेको थियो ।

भर्खरै, श्रीलंकाका विदेश मन्त्री अली साबरी भारतको भूराजनीति र भू—अर्थशास्त्र सम्बन्धी प्रमुख सम्मेलन रायसिना संवाद भाग लिन नयाँ दिल्लीको आधिकारिक भ्रमणमा थिए जुन पर्यवेक्षक अनुसन्धान प्रतिष्ठानले संयुक्त रूपमा विदेश मन्त्रालयसँग साझेदारीमा आयोजना गरेको थियो। रायसिना संवादको क्रममा साब्रीले भारतले श्रीलंकालाई कुनै पनि देशको तुलनामा धेरै सहयोग गरेको बताएका थिए । उल्लेखनीय छ, चीन, जापान र भारत श्रीलंकाका तीन ठूला द्विपक्षीय ऋणदाता हुन्। ९एएनआई०

प्रतिक्रिया दिनुहोस