‘मधेशमा केपी ओलीको क्रेज बढेको छ’

काठमाडौं । २०७४ सालको चुनावी परिणामलाई आधार मान्ने हो भने मधेश प्रदेशमा एमाले अहिले पाँचौं शक्ति हो ।

त्यसमाथि पार्टी विभाजन हुँदा मधेश प्रदेशमा एमालेभन्दा विभाजित नेकपा एकीकृत समाजवादी ठूलो शक्ति बन्दा मधेश प्रदेश एमालेलाई चुनौतीपूर्ण छ । त्यसैले अहिले एमालेको जोड अरूभन्दा मधेशमा धेरै देखिन्छ ।

जनप्रतिनिधिहरूलाई पार्टी प्रवेश गराउनेदेखि मधेश नेताहरूलाई पार्टीभित्रै पनि नचिढ्याउने अध्यक्ष ओलीको रणनीति मधेशमा एमालेको सिट बढाउने उद्देश्यले नै प्रेरित छ । मधेशमा एमालेको अहिलेको अवस्था र आगामी योजनाबारे एमालेको मधेश प्रदेश सहइन्चार्ज ज्वालाकुमारी साहसँग अनलाइनखबरकर्मी बिनु सुवेदीले गरेको कुराकानीको सम्पादित अंश :

मधेशमा अहिले एमालेको अवस्था कस्तो छ ?

मधेशमा अहिले एमालेको लहर बढेको छ । सबैतिरबाट एमालेमा आउने धेरै छन् । हामी २०७४ को स्थितिबाट धेरै माथि उठेका छौं ।

यसको कारण के हो ?

केपी बाको विचारप्रति मान्छेहरूको क्रेज बढेको छ । दोस्रो कारण, माओवादीबाट नेकपा हुँदै लागेकाहरूमध्ये धेरै एमालेमा छौं ।

साढे ३ वर्ष सरकार चलाउँदा हाम्रो अध्यक्षले जुन खालको जनताको सुख–दुःखमा साथ दिने र विकास निर्माण तीव्र रूपमा अघि बढाउने, आर्थिक वृद्धि बढ्दै जाने गरी जुन खालको उभार आएको थियो, त्यसले गर्दा मधेश प्रदेश मात्रै होइन, देशैभरि एउटा लहर चलेको छ । एमाले नै अब देशलाई हाँक्न सक्छ र एमालेले नक्सा सार्वजनिक गर्नेदेखि अरू धेरै काम गरेको छ भनेर जनताको मनमनमा छ ।

तर मधेशका मुद्दामा एमाले अध्यक्ष ओलीको अनुदार छवि छ, त्यसलाई उहाँले सुधार्नुभएको हो ?

त्यो बुझाइ नै गलत हो । पहिले हामी पनि त्यस्तै बुझ्थ्यौं । तर होइन रहेछ । उहाँजति उदार, मधेशप्रति मायाममता गर्ने, मधेशको अधिकार अझ ग्यारेन्टी होस्, समृद्ध मधेश बनोस्, यहाँका जनताले सधैं सुखको अनुभूति गरुन् भन्ने सोच कुनै नेतामा छैन ।

२०७४ को चुनावमा मधेशमा पाँचौं शक्तिका रूपमा थियो, अहिले झन् एमाले फुटेको छ, अर्कातिर गठबन्धनसित लड्नु छ । तपाईंले भनेझैं सजिलो छ र एमालेलाई ?

प्रतिक्रिया दिनुहोस