आकाशगंगामा आश्चर्यजनक रुपमा ६ वटा तारापुञ्जहरु एकैठाउँ मिसिए, यी राशीलाई मिल्नेछ शुभ फल (तस्वीर हेर्नुहोस्)

चरा, माहुरी र तारापुञ्जको एउटा समानता छ । उनीहरु जब मिल्छन् एक सुन्दर आकृति तयार हुन्छ । यस्तै एक अलौकिक घटना सौर्य मण्डलबाहिर देखिएको छ । विभिन्न छ वटा तारापुञ्जहरु मिलेका छन् र यस अलौकिक घटनाको दृश्य पृथ्वीमा प्राप्त भएको छ ।कहिलेकाँही, दुई तारापुञ्जहरू शानदार नतिजाहरूसँग मिल्दछन्, ससाना अन्य धेरै ताराहरुको साथ भएपछि यसको दृश्य रोमाञ्चक हुन्छ ।

नासा र यूरोपियन अन्तरिक्ष एजेन्सीको हबल स्पेस टेलिस्कोपले आकाशगंगामा तारापुञ्जहरु मर्जरको बारेका दुर्लभ दृश्यहरू पृथ्वीमा पठाएको छ र यसका दृश्यहरु इन्टरनेटमा लोकप्रिय भै रहेका छन् ।ईएसएले २०२१ को सुरूवात मै यस्ता तस्वीरहरु पठाएको थियो । तारा पुञ्जको गठन पत्ता लगाउन यी प्रणालीहरू उत्कृष्ट प्रयोगशालाहरू हुन् । नासाले भनेको छ, यस्ता तस्वीरहरुले तारापुञ्ज गठर र बि-ग्रह प्रकृयाबारे थप अध्ययन गर्न सहयोग गर्नेछ ।

अन्तरिक्षमा एक ताराको नजिकको भाग ग्यालक्सी एनजीसी १० करोड प्रकाश(वर्ष टाढा अवस्थित छ र यसको ग्यालेक्टिक मर्जरमा यसको अवस्था देखिन्छ ।अनुसन्धानकर्ताहरूले भेट्टाए कि एक भएपछि आकाशगंगामा तारापुञ्जहरु एक हुने कार्य शान्त भए पछि पनि यी धेरै चम्किलो रहन्छन् ।

तर तारापुञ्जको एकीकरण या विलय आकाशगंगामा नाटकीय रुपले हुन सक्छ । पृथ्वीमा दर्शकहरूले उत्सुक आँखाले सुरक्षित रूपमा हवलले पठाएका सुन्दर दृश्य देख्न सक्छन् ।पूवीय दर्शनले भने तारापुञ्जको मिलन या वि-ग्रह मानिसको राशीसँग सरोकार राख्ने बताउँछ । खगोलशास्त्रमा यसबारे उल्लेख भएको, अन्तरीक्षमा भएको यस घटनापछि धनु, मिन, कुम्भ र बृष राशीलाई लाभ हुने बताइन्छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस