दुई वटा श्रीमतीको पोई दिनेश जब फेरी अर्को बिबाह गर्न पुग्दा सबै चकित हुने यस्तो जे भयो…

काठमाडौं । नेपालीमा दुई जोइको पोइ कुना बसी रोई भन्ने उखान खुबै चर्चामा रहेको छ । अहिले पनि यो उखान धेरैले गुन्गुनाउने गर्छन । यही कारण नेपालमा भने बहुबिबाह कानूनले नै बन्देज गरेको छ । तर एक २६ वर्षीया युवा तेस्रो पटक बिहे गर्न तयार भएका थिए ।

दुबै पत्नीहरूलाई यो कुरा थाहा भयो । दुवैले पतिलाई नराम्रोसँग कुटेको कुरा बाहिर आएको छ । यो मामला तमिलनाडुको तिरुपुरको हो । एस दिनेश जो एक निजी कम्पनी मा काम गर्दछ । सन २०१६ मा उनले तिरुपुरकी प्रियदर्शिनीसँग विवाह गरे । तर विवाह पछि उनीहरू बीच झगडा भयो । प्रियदर्शिनीको आरोप छ कि दिनेशले उसलाई दुर्व्यवहार गर्यो ।

विवाहको केही दिन पछि, उनले दिनेशलाई छोडेर आफ्नै माइतीघर गइन् । दिनेशले बिहे नगरी दुलहीलाई फेरि विवाहको साइटमा खोज्न थाले । लगभग तीन वर्ष पछि सफल भयो । अप्रिल २०१९ मा उनले अनुप्रिया नामकी केटीसँग विवाह गरे । अनुप्रिया विवाहित थिइन् यद्यपि अनुप्रियाको सम्बन्ध विच्छेद भयो । अनुप्रियाले दिनेशसँग पुनः विवाह गरिन् ।

यद्यपि यो थाहा छैन कि अनुप्रियालाई दिनेश विवाहित थिए कि थिएन । तर उनलाई थाहा थियो कि थिएन यो भने उनैलाई थाहा होला । यदी दिनेशले आफ्नो पहिलेको सम्बन्धका बारेमा चर्चा गरेको भए उनलाई थाहा भएको हुनुपर्छ । अप्रिल २०१९ मा विवाह भयो ।

दिनेशको दोस्रो श्रीमतीसँगको व्यवहार पनि परिवर्तन भएन । दिनेशले अनुप्रियालाई पहिलो पत्नीजस्तै पिट्न थाले । दाइजोको लागि गाली गलौज गर्न थाल्यो । यस विवाहमा पनि त्यस्तै भयो । दिनेशको दुर्व्यवहार र उसको कुकर्मबाट तंग आएर अर्को श्रीमतीले पनि उनलाई छोडेर गइन् । दोस्रो श्रीमतीको बिदाइ भएको तीन महिना पछि, दिनेशले तेस्रो विवाहको तयारी गर्न थाले ।

वैवाहिक साइटमा उनी फेरि एक पटक पुग्यो र तेस्रो दुलही खोज्न थाल्यो । गत हप्ता दिनेशका दुबै पुर्व श्रीमतीलाई यो थाहा भयो । दुबै दिनेशको अफिसमा पुगे, जहाँ उनी काम गर्थे । दुवैले दिनेशलाई भेट्न चाहेका थिए, तर कम्पनीले उनीहरूलाई भेट्न दिएन । त्यहाँ धेरै हंगामा भयो ।

दुई पत्नीहरू कम्पनीको गेटमा प्रदर्शन गर्न थाले । दिनेश कम्पनीको ढोकाबाट बाहिर आउने बित्तिकै दुबै पत्नीहरूले उनलाई समातेर लगे । दुबै महिलाले दिनेशको बिरूद्ध उजुर गरेका छन् । ठगीको आरोप लगाइएको छ, दिनेशले तेस्रो पटक बिहे गरेको पनि गुनासो छ । प्रहरीले अनुसन्धान गरिरहेको छ ।

तर जे होस सम्हाल्न नसक्ने मान्छेले बन्देज गरिएका मुलुकमा समेत धेरै वटा विवाह गर्नु राम्रो हुँदैन । तर नेपालमा बहुबिबाह कानूनबाट नै बन्देज छ । सबैमा स्मरण रहोस् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस