करोडौंको खजानामा ठेस लाग्दा भेट्टायो, आज पनि यहाँको गाडिएको चिहान भित्र नही छ

आज हामी तपाईंलाई एउटा खजानाको बारेमा बताउँदैछौं जुन अझै पनि तहखानामा गाडिएको छ। यो एक साँचो ऐतिहासिक घटना हो जुन हाम्रो देशको मध्य प्रदेशको ग्वालियर राज परिवारसँग सम्बन्धित छ।

नेपालमा जब अवधि हुन्छ, जनावरहरू निजी भागका साथ उनीहरूले जस्तो व्यवहार गर्छन् …
यो घटना त्यस्तो बेलाको हो जब बेलायतीहरू भारतमा थिए, त्यस समयमा ग्वालियरका राजा जयजीराव थिए, त्यस समयमा उनीसँग आफ्ना पुर्खाहरूको धेरै धन-सम्पत्ति थिए जुन उनले किल्लामा लुकेका थिए, केवल राजालाई किल्लाको यो ठाउँ थाहा थियो र यस ठाउँसम्म पुग्नको लागि मार्ग “बिजक” मा लेखिएको थियो र यस लुकेको खजानालाई “गंगाजली” भनिन्थ्यो।

जयाजीराव आफ्नो उमेरको अन्तिम चरणबाट गुज्रिरहेको बेला, उनी अचानक बिरामी भए र मरे, उनले राजा बनेको “माधवराव सिन्धिया” लाई उनले त्यो खजाना प्रकट गर्न सकेनन्।दश १०५ बर्षको पति र ९८ बर्षकी श्रीमती सँगै मरे…

यस तरिकाले, यो खजाना त्यो गोप्य ठाउँमा पुरियो। जब माधवराव ठूलो भए र राजा बने, उनी अचानक आफ्नो किल्लाको गल्ली भएर जाँदै थिए कि अचानक उसको खुट्टा च्यात्राबाट लिपियो र उनले आफ्नो बचावमा एउटा खामो समात्यो। यो खम्बा समातेर उनले आफुलाई दण्डवत् गरे र माधवरावले महसुस गरे कि अब उनले आफ्नो पुर्खाहरूको खजाना पाइसकेका छन।

प्रतिक्रिया दिनुहोस