पुरुषको प्राइभेट पार्टमा प्रदुषणको मार, महिला हस्तिहरु हाहाकारमा !!!

गोर्खाली खवर,

न्यूयोर्क स्थित माउन्ट सिनाई हस्पिटलले हालै गरेको एक अनुसन्धानवाट प्रदुषणको मात्रा वढेको कारणले पुरुषको लिङ्गको आकार छोटो हुँदै गईरहेको वताइएको छ । वच्चाहरु विकृत जनन्द्रियका साथ जन्मिरहेको जनाएको छ ।

उक्त हस्पिटलमा इन्भाइरोमेन्टल मेडिसिन एण्ड पब्लिक हेल्थको प्रोफेसर डा. शान्ना स्वानको मुताविक सिर्फ लिङ्गको आकार मात्र छोटो भएको होईन, मानवको प्रजनन क्षमतामा नै असर भईरहेको जनाएको छ ।

डा. स्वान भन्नुहुन्छ, मानवको अस्तित्वमा नै संकट आईरहेको छ । स्टडीवाट एक यस्तो खतरनाक रसायनको पत्ता लागेको छ जसले मानवको प्रजनन क्षमता ह्रास गर्दैछ । साथै यसैको कारणले लिङ्ग पनि संकुचित हुँदैछ ।

स्वानले पर्यावरण कार्यकर्ता ग्रेटा थनबर्गलाई ट्विट पनि गरेका छन् । यसमा भनिएको छ, प्रदुषणको मामिलामा म ग्रेटाको साथ छु ।

पर्यावरण कार्यकर्ता ग्रेटा थनवर्गले पनि यो सम्वन्धि ट्विटमा भनेका छन्, तपाईहरु सवैसँग जलवायु हड्तालमा भेट्छौं । यो वाहेक वलिउड अभिनेत्री दीया मिर्जा पनि लेख्छिन् अव शायद दुनियाले जलवायु संकट र प्रदुषणलाई गंभिरतापुर्वक लिन्छन् ।

स्काई न्यूज अनुसार डा. स्वान भन्छन्, प्रदुषणको कारण पछिल्लो केही सालवाट छोटो आकारको लिङ्ग भएका वच्चाहरु जन्मिरहेका छन् । आधुनिक दुनियाँमा पुरुषको स्पर्म घटिरहेको, महिला र पुरुषको जनन्द्रियहरुमा परिवर्तन आईरहेको र मानव नस्ल समाप्त हुने भनिएको छ । मुसामा गरिएको एक अनुसन्धानमा पनि प्रजनन अंग छोटो भएको जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस