आयो पाद पायो पैसा, यी व्यक्तिले पादेरै पाए यस्तो पुरस्कार

काठमाडौं । विश्वमा विभिन्न प्रतिस्पर्धा भएको हामीले सुनेका वा देखेका छौं । तर भारत गुजरातको सुरतमा आइतबार आयोजित प्रतिस्पर्धा भने अलिक फरक थियो । मञ्च सजाइएको थियो, जजहरु राखिएको थियो, मिडियाका मान्छेहरु आत्तिएका जस्ता देखिन्थे भने प्रतिस्पर्धीहरु सायद डराएका थिए ।

सुरतमा भारतको पहिलो ‘पादशाह’ को चरण शान्तपूर्वक सम्पन्न भयो, किनभने आतिशबाजीहरू सुन्न सकिदैन । मिडिया रिपोर्टका अनुसार कूल २०० सहभागीले आवेदन भरेका थिए तर उक्त कार्यक्रममा केवल तीन जना पुगेका थिए । आयोजकहरूले निर्णय गरे कि केवल तीन मात्र पदक दिइनु पर्छ ।

पहिलो पुरस्कार ढाई हजार (भारु) विष्णु हेडालाई दिइयो, सामान्यतया यो जस्तो हुन्छ, चार व्यक्तिको बीचमा छुट्टिएपछि मानिसहरू सिधा पछाडि जान्छन् र भन्छन्, ‘मैले केही गरेन ।’ विष्णु हेदाले भने, ‘मैले केही गरेन ।’ अर्को प्रतिद्वन्द्वी सुशील जैन जो खाली पेटमा भाग लिन आएका थिए तर माइकको अगाडि उभिएर घबराए र तीन प्रयास पछि असफल भए । आयोजकहरूले यसलाई परफमेन्स प्रेसर भनेका छन् । रिपोर्टका अनुसार दर्शकहरुलाई पनि भाग लिन आमन्त्रित गरिएको थियो ।

तर लाजको कारण कोही अगाडि आएनन् । महिलाले पनि सहभागीको रूपमा आवेदन पेस गरेका थिए, तर एकल सहभागीले पनि पुगेका थिएनन् । जहाँसम्म म विश्वास गर्दछु, ‘पादशाह’ को शीर्षक आवाजको आधारमा दिइएको थियो । तर जानकारहरू भन्छन् कि यो गन्धको गन्धले परिक्षण गरिएको छ ।

त्यसो भएपछि मात्र यो भनिएको छ(उत्तमम दधददात पादम, मध्यम पादम थुचुक थुचुक, घनिष्ठः थुड़थुडी पादम, सुरसुरी प्राण घातकम–चतुर

प्रतिक्रिया दिनुहोस