दुनियाँको आँशु आउँने घटना : प्रेमीको काख तताउन छोरीलाई पानीको ट्याङ्कीमा हालेर ढकन लगाइदिइ !

काठमाडौ । आमा शब्द आफैंमा एक सम्मानको शब्द हो । यो बीचमा कहिलेकाँही यस्ता घटनाहरु हुन्छन् जसले गर्दा हामी यो शब्दमाथि नै घृणा गर्न बाध्य हुन्छौँ । यस्तै एक घटना बाहिर आएको छ । भारत, मध्यप्रदेश राज्यको भोपालको शीतला माता मन्दिरको नजिक पानीमा बालिकाको मृत शरीर भेटिएको थियो । यो घटनामा नयाँ खुलासा भएको छ । उनको ज्या’न लिने अरु कोही नभएर उनकै आमा हुन् । भोपालमा आमाले आफ्नै छोरीको ज्या’न लिएको यो दोस्रो घटना हो ।

बिहीबार गोताखोरहरूले ती महिलालाई तीन दिन अगाडि भिआईपी रोडमा रोइरहेको देखेपछि उद्धार गरेका थिए । उनी एक बर्षे अवोध छोरीको ज्या’न लिएपछि प्रेमीको प्रतिक्षामा बसेकी थिइन् । फोनमा कुरा गरिरहेको बेला ति महिला पोखरीमा हेर्दै रुने गरेकी थिइन । यस्तो अवस्थामा, गोताखोरहरूले महसुस गरे कि उनले केहि गर्न सक्छन् । करिब एक घण्टा पछि, उनको प्रेमी त्यहाँ पुगेको प्रहरीले जानकारी दिएको छ ।

उनले ति युवकलाई आफ्नो श्रीमान भएको बताउँदै त्यहाँबाट बच्न सफल भइन् । उनीहरु त्यहाँबाट सामान्य विवादका कारण बताउँदै भाग्न सफल भएका हुन् । शनिबार, निर्दोष बालिकाको लाश भिआईपी सडकबाट टाढा पट्टि शितला माता मन्दिर नजिक पानीमा फेला परेको थियो ।

परिवारले दिएको जानकारी अनुसार सेप्टेम्बर १५–१६ बिचको रातमा उनी आफ्नी छोरीसँगै घरबाट फरार भएकी थिइन् । उनी रायसेनमा रहेको माइतीघर गइन् तर १७ तारिखमा माइतीबाट पनि भागिन् । उनले आबेदुल्लागञ्ज प्रहरी चौकीमा आफु बेपत्ता भएको खबर गरेकी थिइन् । चौकी इन्चार्ज तलैया डीपी सिंहले परिवारले सामाजिक सञ्चाल र अनलाइन समाचार मार्फत जानकारी पाएको बताए । उनीहरुले आबेदुल्लागन्जले शनिबार राती सम्पर्क गरेको थियो । यस पछि, परिवार त्यहाँ आएर उनीहरुको पहिचान गर्न सफल भएका हुन् ।

गोताखोर विभागले बिहीबार राति राजा भोजको मूर्ति अघि महिला रेलिङ्गको छेउमा उभिन् र फोनमा कुरा गरिरहेकी थिइन । गोताखोर फैज उल्लाह महिलालाई अनहनी हेरिरहेको र उनीसँग कुरा गरिरहेको भिडियो बनाए । उनीले आफ्नो श्रीमानसँग तनाव उत्पन्न भएको छ भनेकी थिइन् । उनको श्रीमानको नाम शिवम हो । ऊ रायसेनबाट उनी भएको ठाउँमा आउँदैछ भनेर प्रहरीलाई बयान दिएकी थिइन् ।

फैजले शिवमसँग कुरा पनि गरेको बताइएको छ । ति पुरुषले दिएको बयान अनुसार फैज त्यहाँ एक घण्टा कुर्दै बसेका पनि थिए । त्यो बीचमा शिवम त्यहाँ पुगेर उनीहरु बीच तनाव भएको कुरा बताउँछन् । ति पुरुषले सामान्य विवादमा श्रीमतीले घर छोडेको बयान दिएको गोताखोर अधिकारी बताउँछन् । उनले म यो मेरो जिम्मेवारीसहित लिइरहेको छु भनेपछि उनीहरुलाई जान दिइयो । उनले अब केहि गर्दैनन् भनेर सहमति गरेसँगै दुबैलाई त्यहाँबाट जान दिइएको थियो ।

घटनास्थलका इन्चार्ज तलैया डीपी सिंहले दिएको जानकारी अनुसार अनुसन्धानको क्रममा परिवारका सदस्यले भने कि बिहे गर्नु अघि उनी शिवम नामका युवकसँग सम्पर्कमा थिइन् । तिनीहरू उसलाई चिन्दैनन् । परिवारको शंका अनुसार शिवमले भने पछि ति महिलाले आफ्नै छोरीलाई पोखरीमा हालेर ज्या’न लिएको हुनुपर्छ । यद्यपि दुवै अभियुक्त पक्राउ परे पछि मात्र यस कुराको खुलासा हुने बताइएको छ ।

भोपालमा आमाले आफ्नी छोरीको ज्या’न लिएको यो लगातार दोस्रो घटना हो । यस अघि २१ वर्षीया सरिताले छोराको खोजीमा खजुरी थाना क्षेत्रको पानीमा डुबाएर आफ्नी छोरीको ज्या’न लिएकी थिइन् । सरिताले आफ्नी छोरीलाई पानीको ट्याङकीमा राखेपछि माथिल्लो भागमा एउटा ढक्कन पनि राखेर ज्या’न लिएकी थिइन् । यो सब उनले किन गरेकी हुन् भन्ने अनुसन्धान गर्न बाँकी रहेको छ । ति दुै जनालाई प्रहरीले तिव्र रुपमा खोजिरहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस