भिन्डीको सब्जी खाएपछि नगर्नुहोस् यो गल्ती, नत्र शरीरमा सेतो दुबी आएर सताउला

काठमाडौँ । धेरै व्यक्तिहरू भिन्डी तरकारी मन पराउँछन् किनकि यो एक बर्षमा २ वा ३ महिनाको लागि मात्र उपलब्ध हुन्छ। त्यसकारण मानिसहरू यसलाई बढि स्वादका साथ खान्छन्। तर भिन्डी खाए पछि खान नहुने, केहि त्यस्ता चीजहरू छन् जुन तपाईंको स्वास्थ्यमा प्रतिकूल प्रभाव पार्न सक्छ। त्यसोभए आज हामी तपाईंलाई बताउनेछौं कि महिलाको औंलाले खाएपछि के-कस्ता चीजहरूको उपभोग गर्नु हुँदैन, हामी आशावादी छौं कि तपाईंले यस जानकारीलाई ध्यानपूर्वक पढ्नुहुनेछ र यसको सम्मान पनि गर्नुहुनेछ। हामी आशा गर्दछौं कि तपाईंले यो जानकारी आफ्ना साथीहरूसँग पनि बाँड्न सक्नुहुनेछ र यस च्यानलको साथ यो समाचार पनि पूर्ण रूपमा पढिसकेपछि तपाईंको सुझावहरूले हामीलाई कमेन्टमा अवश्य बताउनेछ, त्यसैले यो समाचार कुनै ढिलाइ बिना पढौं।

भिन्डीमा एन्टिआक्सीडन्ट तत्वहरू हुन्छन् जसले शरीरको ताप बढाउन मद्दत गर्दछ। सरल शब्दहरूमा, लेडी औंलाले शरीरलाई न्यानो राख्न मद्दत गर्दछ। यस्तो अवस्थामा, धेरै व्यक्ति भिन्डीसँग मुला खाने गर्छन् जुन धेरै शरीरको लागी धेरै चिसो हुन्छ।

भिनडी को तरकारी खाएपछि मुला खानु हुँदैन, किनभने मुलाको प्रभाव शरीरमा चिसो हुन्छ, जसको कारण शरीरमा छालाका रोगहरू देखा पर्दछ। जसकारण तातो र चिसो को मिश्रण शरीरले थाहा पाउँन सक्दैन ।

जसको कारण छालामा सेतो दाग देखिन थाल्छ, जसलाई सेतो दुबी रोग भनेर चिनिन्छ, त्यसैले भिन्डीको तरकारी खाएपछि, तपाईंले मूला खानु हुँदैन। यदि तपाईंले त्यसो गर्नुभयो भने आजदेखि यसो गर्नबाट रोक्नुहोस्, यो खतरनाक हुन्छ यदि तपाईं यस पोष्टसँग सम्बन्धित कुनै थप जानकारी सोध्न चाहानुहुन्छ भने तपाईं हामीमा टिप्पणी दिन सक्नुहुन्छ। यस पोस्टलाई मनपराउन र साझेदारी गर्न नभुल्नुहोला धन्यवाद।

प्रतिक्रिया दिनुहोस