एसियाकै धनी महिलाले चीनको सम्पत्ति संकटमा आधा सम्पत्ति गुमाइन्

बेइजिङ [चीन], जुलाई २९ (एएनआई): चीनको सम्पत्ति संकट बढ्दै जाँदा एसियाकै धनी महिलाको सम्पत्ति यस वर्ष झण्डै २४ अर्ब अमेरिकी डलरबाट घटेर ११ अर्ब अमेरिकी डलर पुगेको एक सञ्चारमाध्यमले जनाएको छ।४१ वर्षीय याङ हुइयानले चीनको सबैभन्दा ठूलो घर जग्गा विकासकर्ता कन्ट्री गार्डेन होल्डिङ्सलाई सञ्चालन गर्छिन्।

याङको हिस्सेदारी धेरै हदसम्म उनका बुबा याङ गुओकियाङबाट हस्तान्तरण गरिएको थियो जसले सन् १९९० को दशकमा गुआंगडोङ प्रान्तको फोशानमा कम्पनी स्थापना गरेका थिए।ब्लूमबर्ग बिलियनेर्स इन्डेक्सका अनुसार चिनियाँ रियल इस्टेट क्षेत्रमा घरको मूल्यमा गिरावट, क्रेताको मागमा गिरावट र ऋण पूर्वनिर्धारित संकटसँग संघर्ष गरेको कारण यस वर्ष गार्डनको स्टकले आफ्नो आधाभन्दा बढी मूल्य गुमाएको छ। सीएनएनका अनुसार आधाभन्दा बढी सम्पत्ति गुमाए पनि याङ एसियाकै धनी महिला नै हुन् ।

तर उनका अन्य महिला प्रतिस्पर्धि महिलाहरु र उनी बिचको दुरी घट्दै गएको छ जसले याङलाई सम्पत्तिमा फ्यान होङवेईलाई उछिनेबाट केवल १०० मिलियन अमेरिकी डलर मात्र टाढा बनाएको छ ।चीनमा रियल इस्टेट संकट बढेको छ र अधूरा घरहरूको लागि भुक्तान गरेका हजारौं असन्तुष्ट घर खरीददारहरूले समयमै निर्माण पूरा नभएमा धितो भुक्तानी रोक्ने धम्की दिएका छन्। (एएनआई)

प्रतिक्रिया दिनुहोस