मान्छे भन्दा पुत्ला बढी भएको विश्वकै अनौठो गाउँ

एजेन्सी । संसारमा धेरै अनौठा गाउँहरू छन् । यी गाउँको बारेमा थाहा पाएर मानिसहरु अचम्ममा पर्दछन् । गाउँमा विभिन्न किसिमका मानिस र जनावरहरु पाइन्छ । अनौठो चीजहरू धेरै गाउँहरूमा देखिन्छन्, तर संसारमा एउटा यस्तो गाउँ छ, जहाँ मानिस भन्दा धेरै पुत्लाहरू देखिन्छन् । यो गाउँमा जाँदा सुरुमा त डर लाग्छ । यो गाउँमा जताततै पुत्ला देख्न पाइन्छ ।

विश्वको यो अनौठो गाउँ जापानको शिकोकु टापुमा अवस्थित छ जसको नाम नागोरो हो । यो गाउँलाई पुत्लाको गाउँ पनि भनिन्छ । यहाँ पुत्लालाई स्थानीय भाषामा स्केरेक्रो भनिन्छ । यहाँ आउने पर्यटकहरु राति धेरै पटक पुत्ला देखेर डराउँछन् । सबैभन्दा अचम्मको कुरा यो गाउँमा ३० जना मात्रै बस्छन् । तर, त्यहाँ ३०० पुत्ला छन् ।

यस गाउँका पसलहरूमा, बस स्टपहरूमा र अन्य ठाउँहरूमा ग्राहकहरूले मान्छे देख्न या नदेखिन पनि सक्छन्, तर तपाईंले पुत्लाहरू अवश्य देख्नुहुनेछ । यो गाउँ पुत्लाको गाउँ बन्ने कथा निकै पुरानो र रोचक छ ।

पुत्लाको गाउँ बन्ने कथा १० वर्षअघि मात्र सुरु भएको थियो । त्यसबेला एउटी महिलाले विद्यालयमा राख्नको लागि पुत्ला बनाएकी थिइन् । कुनै समय यो गाउँमा ठूलो संख्यामा मानिसहरु बसोबास गर्दथे तर कामको खोजीमा मानिसहरु बिस्तारै जान थालेको बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस