समुन्द्री आक्रमणमा मारिएका ५५ चिनियाँ नाविकको आशंका गलत

लन्डन— पीपुल्स लिबरेशन आर्मी (पीएलए) ले पहेंलो (यल्लो) सागरमा अमेरिकी र बेलायती जहाजहरूमा गरेको नियोजित हमलाले विनाशकारी रूपमा विनाशकारी बन्यो जब यसको आफ्नै आणविक शक्तियुक्त पनडुब्बी जालमा पसेर कम्तिमा ५५ नाविकहरू मारिएको बेलायती खुफियाको रिपोर्टलाई उद्दृतलाई गर्दै डेली मेल ट्याब्लोइडले उल्लेख गरेको छ ।

अगस्ट २१ मा बिहान ८ बजेर १२ मिनेटमा जहाज डुबेपछि पनडुब्बीको अक्सिजन प्रणालीमा खराबी र चालक दलका सदस्यलाई विषाक्त गराएको समाचारमा उल्लेख छ ।

मृत्यु हुनेमा पनडुब्बीका कप्तान कर्नेल जू योङ–पेनसहित २२ अधिकारी रहेका छन् ।

सात अफिसर क्याडेटहरू, नौ साना अफिसरहरू र १७ जना नाविकहरू ग्यास विषाक्तताको शिकार भएको डेली मेलले जनाएको छ ।

चीनले पनडुब्बी बचाउन अन्तर्राष्ट्रिय सहयोग अस्वीकार गरेको बताइएको छ। आणविक हमला पनडुब्बी ०९३—४१७ को डुब्नु चीनको शान्डोङ प्रान्तको उत्तरी भागमा रहेको सांघाईको पानीमा भएको मानिन्छ। चीनसँग ६ प्रकारका ०९३ पनडुब्बीहरू छन्, ती सबै लिओनिङ प्रान्तको हुलुदाओमा निर्माण गरिएका छन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस