आफ्ना श्रीमानले सन्तुष्टि दिन नसकेपछि प्रहरी चौकी पुगिन् यी महिला

काठमाडौं । हामीले कहिलेकाँही त्यस्ता घटनाहरु देख्छौँ जुन सहजै विश्वास गर्न गाह्रो हुन्छ । यस्तै एउटा घटना भारतको उत्तर प्रदेश प्रहरीकहाँ आइपुगेको छ । यो घटनालाई प्रहरीले कसरी समाधान गर्ला भन्ने बुझ्न मुस्किल रहेको छ । वाराणसी नजिकै चन्दौलीमा एक स्थानीय महिला प्रहरीको महिला सहायता डेस्कमा आइपुगेकी थिइन् ।

तर उनले जुन कुरा उठाईन् त्यसले त्यहाँ उपस्थित अधिकारीहरू अचम्मित परेका छन् । तर उक्त महिलालाई पछि फकाएर फिर्ता पठाइएको छ । उजुरी गर्ने महिलाले पतिमाथि लगाएको आरोपले सबैलाई चकित पारेको हो ।

उनको पतिले उनलाई मिल्दो साडी, लिपस्टिक, चुरा र श्रृंगारका वस्तुहरू ल्याउँदैनन् । त्यसकारण उनी पतिको विरूद्ध कानुनी कारबाही चाहन्थिन् । उक्त महिला चन्दौसी माझवार रेलवे स्टेशन नजिकै रहेको उपनिवेशमा बस्छिन् । महिलाले पतिको व्यवहार पनि ठीक नभएको आरोप लगाएकी थिइन् । उनले प्रहरीमा आरोप लगाइन् कि पतिले उनका आवश्यकताहरू पूरा गर्दैनन् ।

धेरै चोटि उनका आवश्यक्ताहरुलाई श्रीमानले आलटाल गर्छन । उनका श्रीमानसँग साडीसँग मिलाउन बँगुराहरू हुँदैन । जब ग्यास सिलिन्डर समाप्त हुन्छ, ग्यास ल्याउँदैनन् । बल्कि खाना पकाउन दाउरा प्रयोग गर्न दबाब दिन्छन् । महिलाको यो अनौठो गुनासो सुनेपछि त्यहाँ खटिएका महिला प्रहरीहरु पनि निराश हुनु परेको थियो ।

भनिन्छ, कि उजुरी गरेकी महिलालाई पछि प्रहरीहरूले फकाएर घर फर्काएका हुन् । उनले यति मात्र हैन आफ्ना श्रीमानले आफुलाई सन्तुष्टि दिन नसकेका कारण बाध्य भएर प्रहरी चौकी आउनु परेको बताएकी छिन् । प्रहरीले उनलाई घर पठाएर अनुशन्धान थालेको बताएको छ । श्रीमान्को केही गल्ती देखिएमा कानूनी कारबाही गर्ने एक प्रहरी अधिकारीले बताए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस