अफगानिस्तानका लागि अमेरिकी दूत दोहा प्रस्थान, तालिबानलाई आक्रमण रोक्न दबाब

वासिङ्टन । अफगानिस्तान मेलमिलापका लागि अमेरिकी विशेष प्रतिनिधि जाल्मे खलिलजाद तालिबानीसँग वार्ता गर्न दोहा प्रस्थान गरेका छन् । उनी तालिबानलाई आक्रमण रोक्न आग्रह गर्न कतारको राजधानी दोहा प्रस्थान गरेका हुन् ।

अमेरिकी विदेश विभागले एक विज्ञप्तिमा भन्यो, अफगानिस्तान मेलमिलापका लागि अमेरिकी विशेष प्रतिनिधि राजदूत जाल्मे खलिलजाद अगस्त ८ मा दोहाको यात्राका लागि प्रस्थान गरेका छन् ।

तीन दिनमा धेरै योजनाबद्ध बैठकहरु र क्षेत्र र बाहिरका देशहरुका साथ साथै बहुपक्षीय संगठनहरुका प्रतिनिधिहरु हिंसा र युद्धविराम गर्न र युद्धबाट सत्ता कब्जा गर्न खोज्ने प्रयास रोक्ने प्रतिबद्धताको लागी दबाब दिने विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

खलिलजादले तालिबानलाई सैन्य आक्रमण रोक्न र राजनीतिक समाधानका लागि वार्ता गर्न दबाब दिने र यो नै अफगानिस्तानमा स्थिरता र विकासको एक मात्र बाटो भएको बताइएको छ ।

यो यात्रा तालिबान आक्रमणमा वृद्धि र आतंकवादी समूहद्वारा आयोजित क्षेत्रमा गम्भीर मानव अधिकार उल्लघन र युद्ध अपराधका घटनाहरुमा वृद्धि भएको छ । यसअघि दोहामा गरिएको शान्ति सम्झौताको कार्यान्वयन गर्नसमेत आग्रह गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस