पाकिस्तानको बाजौर जिल्लामा विद्युत् कटौतीका कारण जनता सास्तीमा

इस्लामाबाद [पाकिस्तान], (एएनआई): पाकिस्तानको खैबर पख्तुनख्वा प्रान्तको आदिवासी जिल्लाका बासिन्दाहरूले सोमबारदेखि विभिन्न क्षेत्रमा बिजुली कटौती र पानी आपूर्तिको समस्या भोगीरहेका छन् , स्थानीय मिडियाले रिपोर्ट गरेका छन् ।

बाजौर आदिवासी जनजाति जिल्लाका अधिकांश बासिन्दाले सोमबार बिहानैदेखि प्रान्तका अधिकांश भागमा विद्युत् आपूर्ति नभएको गुनासो गर्दै जनजाति विद्युत् आपूर्ति कम्पनी (टेस्को)ले प्रसारण लाइनमा भएका त्रुटिहरू समाधान गर्न र विद्युत् आपूर्ति सुचारु गर्न नसकेको गुनासो गरेका छन् । विद्युत् आपूर्ति भारी वर्षाले अवरुद्ध भएको थियो।

सादिकाबाद सहरका बासिन्दा फजल रहमानले भने, ‘सोमबारबाट सुरु भएको वर्षाले जिल्लाका अधिकांश क्षेत्रमा विद्युत आपूर्ति अवरुद्ध भएको छ ।बासिन्दाहरूले जिल्ला सदरमुकाम खारलगायत क्षेत्रका लगभग सबै भागमा विद्युत आपूर्ति अवरुद्ध भएको बताएका छन्।

खारका सामाजिक अभियन्ता असदुल्लाह खानले ‘टेस्कोका पदाधिकारीले जिल्ला सदरमुकाममा विद्युत् आपूर्ति सुचारु गर्न पनि चासो दिएका छैनन् भनि बताएका छन् ।
बाजौर जिल्लावासीले पनि खानेपानीको अभाव भएको गुनासो गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस