पाकिस्तानले अल्पसंख्यक अधिकारको बारेमा व्याख्यान गरेको विडम्बना: संयुक्त राष्ट्रमा भारत

न्यूयोर्क: युएनईएस (संयुक्त राष्ट्र आर्थिक र सामाजिक) का भारतका संयुक्त सचिव श्रीनिवास गोत्रुले बुधबार पाकिस्तानका विदेशमन्त्री बिलावल भुट्टो जरदारीn] अल्पसंख्यक र कश्मीर मुद्दामा गरेको टिप्पणीको आलोचना गरे . यो विडम्बना हो कि इस्लामाबादले आफैंले “गम्भीर उल्लङ्घन गरेको छ तर पनि अल्पसंख्यक अधिकार को बारे मा बोल्दै छ भनेका थिए ।

अल्पसंख्यक अधिकारसम्बन्धी संयुक्त राष्ट्रसंघको उच्चस्तरीय बैठकमा बोल्दै संयुक्त सचिव श्रीनिवास गोत्रुले ‘पाकिस्तानले अल्पसंख्यकहरूको अधिकारको कुरा गरिरहेको विडम्बना हो” भनि बताएका हुन् ।पाकिस्तानले अल्पसंख्यक अधिकारहरूको गम्भीर उल्लङ्घन गरेको लामो इतिहास छ जुन संसारले देखेको छैन।

पाकिस्तानले सिख, हिन्दू, ईसाई र अहमदीहरूको अधिकारको गम्भीर उल्लङ्घन गरिरहेको छ। पाकिस्तानमा हजारौं महिला र बालबालिका हरु विशेष गरी अल्पसंख्यक समुदायका केटीहरू अपहरण र जबरजस्ती विवाह को शिकार भएका छन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस