जी–२० अन्र्तगत विकास समूहको दोस्रो बैठक केरलाको कुमारकोममा सम्पन्न

कुमारकोम – जी–२० अन्र्तगत विकास कार्य समूहको दोस्रो बैठक केरलाको कुमारकोममा सफलतापूर्वक सम्पन्न भएको छ।

अप्रिल ६ देखि ९ सम्म भएको बैठकमा जी–२० सदस्य राष्ट्र, ९ आमन्त्रित देशहरू र विभिन्न अन्तर्राष्ट्रिय र क्षेत्रीय संगठनहरूका ८० भन्दा बढी प्रतिनिधिहरूले सहभागी भएका थिए ।

बैठकको एजेन्डामा दिगो विकास लक्ष्यहरू, वातावरणको लागि जीवनशैली, डिजिटल सिद्धान्तहरू र विकासका लागि डेटाको लागि क्षमता निर्माण, विश्वव्यापी रूपमा न्यायपूर्ण, महिलाहरूको नेतृत्वमा रहेको हरित संक्रमणमा प्रगतिलाई गति दिन जी–२० को भूमिकाबारे छलफलहरू समावेश थिए।

बैठकहरूको छलफलले यस वर्ष जुनमा हुने जी–२० विकास मन्त्रीस्तरीय बैठकको छलफलमा एजेण्डा तय गर्नेछ। देशहरूले दिगो विकास, महिला सशक्तिकरण र समग्र विकास हासिल गर्नमा उनीहरूको भूमिका र विश्वव्यापी रूपमा न्यायोचित हरित संक्रमणबाट अवसरहरू सदुपयोग गर्न जी–२० को भूमिकाका लागि एक सक्षमकर्ताको रूपमा विचार विर्मश भएको छ । ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस